Przejdź do treści

Neurorefleksologia ciała

Neurorefleksologia ciała to nowatorska, unikalna metoda rehabilitacyjna łącząca osiągnięcia współczesnej medycyny akademickiej z naturalnymi, holistycznymi neuroterapiami wywodzącymi się z dalekiego wschodu oraz innych regionów świata.

W terapii tej stymulacji poddawane są zakończenia nerwowe, punkty akupunkturowe oraz strefy narządowe rozsiane na powłokach naszego ciała. Terapeuta pracuje palcami na najbardziej unerwionych częściach ciała, czyli na twarzy, czaszce, dłoniach, stopach i małżowinie usznej. Delikatnym rozmasowaniem i lekkim naciskiem wyzwala impuls dośrodkowy biegnący do odpowiednich ośrodków układu nerwowego. Impuls ten jest przetwarzany przez organizm, co powoduje regulowanie czynności narządów i układów na zasadzie pobudzania lub hamowania układu współczulnego oraz przywspółczulnego.

Dzięki stymulacji odpowiedniej kombinacji punktów akupunkturowych i neurologicznych organizm otrzymuje informacje potrzebne do przywrócenia naturalnej równowagi przy problemach narządowych, schorzeniach neurologicznych, psychosomatycznych, hormonalnych i wielu innych.  Poprzez stymulację punktów powiązanych z mięśniami oraz nerwami obwodowego układu nerwowego wspomaga organizm również przy problemach układu mięśniowo-szkieletowego. Przekazanie impulsu nerwowego z receptora czuciowego na ciele do ośrodkowego układu nerwowego w mózgu wpływa na regulację procesów wegetatywnych, likwiduje stany zapalne, infekcje, ból, zaburzenia nerwicowe itd.

Stworzenie podstaw neurorefleksoterapii należało do lekarzy, którzy dzięki swojej wiedzy medycznej i prowadzonym badaniom przyczynili się do opracowania wielu możliwości jej zastosowania w różnych schorzeniach.

Tekst pisany w oparciu o stronę www.neurorefleksologia.eu